مراحل استرداد کالا


اگر شما کالـایی را در خریداری کردید و از آن راضی نبودید با شرایط زیر میتوانید آن را به فروشنده برگشت دهید (یا اصطلـاحا پس دهید). اما باید برای اینکار دلیل موجهی داشته باشید. دلـایلی که بر طبق آن خریدار میتواند کالـا را برگشت دهد در زیر قید شده است:

 اگر فروشنده در مشخصات کالـا قید کرده باشد که کالـا را پس میگیرد شما میتوانید کالـا را برگشت دهید. البته ممکن است فروشنده شرایطی را برای برگشت دادن کالـا لحاظ کرده باشد. آن ها را مطالعه کنید و ببینید آیا دلیلی موجه برای برگشت کالـا وجود دارد یا خیر.

 برخی از فروشندگان در مشخصات کالـا قید میکنند که کالـا را در هر شرایطی پس میگیرند. این نوع فروشندگان آنقدر از کالـای خود مطمئن هستند که دلواپس برگشت خوردن کالـا نیستند. در صورتیکه چنین کالـایی را خریداری کردید میتوانید آن را برگشت دهید.

 اگر کالـایی که دریافت کردید با آنچه که فروشنده در مشخصات کالـا نوشته مطابقت نداشت میتوانید کالـا را برگشت دهید. به طور مثال فروشنده ادعا کرده که کالـا نو است اما کالـایی که به دست شما رسیده کارکرده است.

 اگر فروشنده کالـا را مطابق با سفارش شما ارسال نکرده میتوانید کالـا را برگشت دهید. به طور مثال شما 4 عدد تبلت سفارش دادید و پول آن را پرداخت کردید اما فروشنده 3 عدد برای شما فرستاده است.

 اگر کالـایی که به دست شما رسیده با تصاویری که از کالـا در سایت قرار گرفته یکسان نبود میتوانید کالـا را برگشت دهید.

 اگر کالـا معیوب، آسیب دیده و یا غیرقابل استفاده بود و فروشنده این موضوع را در مشخصات کالـا قید نکرده بود شما میتوانید کالـا را برگشت دهید.

 اگر به علت بسته بندی نامناسب و مشکلـات حمل و نقل و یا هر دلیل دیگری کالـایی که به دست شما رسیده دچار آسیب و خسارت شد، مسوولیت آن به عهده فروشنده بوده و شما میتوانید کالـا را برگشت دهید.

 اگر کالـایی نو و آکبند باشد، طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی، خریدار تا 7 روز پس از خرید کالـا میتواند بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل، کالـا را برگشت دهد به شرطی که آن را از جعبه باز نکرده باشد و بسته بندی آن را تغییر نداده باشد. اما هزینه برگشت کالـا بر عهده خریدار است.

 و اگر به هر دلیل منطقی و قانونی دیگری، فکر میکنید حق دارید کالـا را برگشت دهید میتوانید نسبت به اینکار اقدامـ کنید.

به هرحال در تمامی موارد دی جی استار به عنوان واسطه بین فروشنده و خریدار، قضاوت خواهد کرد که آیا خریدار میتواند کالـا را برگشت دهد یا خیر.

 نکات
 کلیه هزینه های ارسال و برگشت کالـا، بر عهده فرد خاطی است که میتواند فروشنده یا خریدار باشد.

 ملـاک قضاوت دی جی استار ،اطلـاعاتی است که در صفحه مشخصات کالـا ذکر شده است. به طور مثال اگر در صفحه مشخصات کالـا، ذکر شده باشد که کالـا نو است اما کالـایی دست دوم برای خریدار ارسال شده باشد آنگاه خاطی فروشنده است.

 برای اجتناب از تقلب، از زمان پرداخت وجه توسط خریدار، تا زمان اعلـام رضایت خریدار، فروشنده نمیتواند کالـای خود را ویرایش کند و یا مشخصات آن را تغییر دهد و یا تصاویر آن را دستکاری کند.

در صورت برگشت کالـا، دی جی استار وجه دریافتی از خریدار را بدون کسر حتی یک ریال به حساب بانکی وی واریز خواهد کرد و کالـا را  مسترد خواهد نمود.

دی جی استار همواره در جهت رضایت مندی مشتری قدم برمی دارد و جهت استرداد کالای خود با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید .